Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Televizyonlar, evimizde keyifle dizi, film veya istediğimiz programları izlememizi sağlar. Fakat televizyonlar günümüzde çeşitli amaçlarla kullanılabilir. Mesela bilgisayar üzerinde yaptığımız işlemleri televizyona yansıtarak da görebiliriz. Televizyonun sahip olduğu özelliklere göre çeşitli amaçlarla kullanım sağlayabiliriz. Yeni bir televizyon almak isteyen kişiler Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz sorusunu düşünürler. Bunun için bu yazıda sizlere bilgilendirme sağlayacağız.

televizyon alırken nelere dikkat etmeliyizYeni Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  • Ekran Türü: Alacağımız televizyonun hangi ekran türüne sahip olduğunu belirlememiz gereklidir. Günümüzde LED TV, OLED TV, QLED TV ve Nanocell TV’ler mevcuttur. Uygun fiyatlı ve performans açısından LED TV’ler daha çok tercih edilmektedir.
  • Ekran Boyutu: Evimiz için televizyon alırken büyük ekranlar tercih ediyoruz. Fakat televizyon boyutunu odanın alanına göre bir şekilde seçmek daha sağlıklı olacaktır. Hem görüş açısından hem de göz sağlığınız için uygun bir televizyon boyutu tercih etmelisiniz.
  • Çözünürlük: Televizyon Çözünürlüğü kategorisinde en çok HD, Full HD, 4K UHD ve 8K UHD türleri karşımıza çıkıyor. Günümüzde en çok HD ve Full HD televizyonlar görebiliriz. Televizyon alırken bu çözünürlük sınıflarını incelemelisiniz.
  • Bağlantı Türleri: Almak istediğiniz televizyonda giriş çıkış portları ileride işinize yarayabilir. Şuan ihtiyacınız olmasa da, ilerleyen dönemlerde televizyonunuzu çeşitli amaçlarla kullanmanızı sağlar.
  • İşletim Sistemi: Günümüzdeki televizyonların bazıları android işletim sistemine ship iken bazıları da smart tv işletim sistemine sahiptir. İki işletim sisteminin kendine göre özellikleri mevcuttur. Bu iki işletim sistemini araştırarak almak istediğiniz televizyonda seçebilirsiniz.
  • Garanti Süresi: Aldığımız her elektronik cihazda garanti süresine ve durumuna dikkat etmeliyiz. Televizyonumuzda herhangi bir sorun yaşadığımızda markanın garanti servisinden ücretsiz bir şekilde yardım alabiliriz.
  • Fiyat: Televizyonlar 2000 TL olabileceği gibi 50.000 TL de olabilir. İhtiyacınıza yönelik bir televizyon seçerken fiyat konusuna da dikkat etmelisiniz.

Outlet Televizyon Nerden Alabilirim

İstanbul Avcılar’da bulunan outlet mağazamızda bir çok marka ve modelde televizyon mevcuttur. Mağazamızı ziyaret ederek veya online ürün kataloğumuzu inceleyerek televizyon modellerimizi inceleyebilirsiniz. Televizyon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz ve diğer tüm merak ettikleriniz için bizimle whatsapp hattından veya telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.