Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Her evin olmazsa olmaz beyaz eşyalarından biri de buzdolabıdır. Soğukta muhafaza edilmesi gereken besinler için kullandığımız buzdolapları, diğer beyaz eşyalara oranla daha pahalı olabiliyor. Buzdolabı almak isteyen kişiler bu yüzden ömürlük bir buzdolabı almayı tercih ediyorlar. Buzdolabı alırken nelere dikkat etmeliyiz, nasıl bir buzdolabı almalıyız gibi bir çok soru kişilerin aklına takılıyor. Dikkat etmeniz gereken bazı noktalar; hacim, enerji seviyesi, fiyat, yetkili servis, no-frost özelliği gibi ihtiyacınıza yönelik unsurlara dikkat etmelisiniz.

buzdolabı alırken nelere dikkat etmeliyizYeni Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

 • Öncelikle nasıl bir buzdolabı istediğinize karar vermelisiniz. Buzdolabının hacminin yeterli olması gereklidir. Mutfağınızda yerleştireceğiniz kısma uygun bir buzdolabı seçmelisiniz. Geniş aileler için buzdolabı hacmi daha fazla önem taşır.
 • Buzdolabı alırken mutfaktaki konumuna dikkat edin. Kapağı açıp kapatırken buzdolabına veya diğer mobilyalara zarar vermemelidir.
 • Fiyatı uygun diye buzdolabı almaktan kaçının. Fiyatı uygun olan bazı buzdolapları maalesef sizlere ileriki zamanlarda sorun çıkarabilir.
 • Mutfakta vakit geçirmeyi seviyorsanız tasarım da sizin için önemlidir. Özel tasarım bir mutfağa sahipseniz, buna göre bir buzdolabı seçebilirsiniz.
 • Günümüzde bir çok buzdolabı modeli bulunmaktadır. Tek kapılı, çift kapılı, kombi tipi, gardırop tipi buzdolabı modeller mevcuttur. İhtiyacınız olan buzdolabı hacmi ve kapasitesine uygun olacak şekilde istediğiniz modeli tercih edebilirsiniz.
 • Yetkili teknik servis konusunu mutlaka araştırın. Buzdolabında herhangi bir sorun yaşadığınızda teknik servis en iyi şekilde yardımcı olmaktadır.
 • Buzdolabının dış tasarımı kadar iç tasarımı da önemlidir. Raflar ve çekmecelerin genişliği, yüksekliği tencerelerinize uygun olmalıdır. Rafların cam olmasına dikkat edin. Çabuk soğuduğundan, dayanıklı ve sağlam olmasından dolayı cam tercih edilmelidir.
 • Buzdolapları aralıksız çalıştığı için enerji sınıfı önemli bir noktadır. Bu yüzden A+, A++, A+++ sınıfına ait buzdolapları seçmelisiniz. Enerji veriminin artması fiyatın da artmasına sebep olur. Fakat uzun ömürlü bir buzdolabı da almış olursunuz.
 • Buzdolaplarında no-frost ve derin dondurucu olmak üzere iki çeşit soğutma sistemi vardır. Derin dondurucu sisteminde buzlanma olur fakat no-frost soğutmada buzlanmayı engelleyen hava kanalları mevcuttur.

Uygun fiyata ve kaliteli bir buzdolabı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

“Buzdolabı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz” üzerine bir düşünce

 1. Alaettin Ayhan 16:00'de 25 Kasım 2022

  Teşekkürler kolay gelsin

Yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.